A német nagykövet sem hagyta szó nélkül Orbán találkozóját Putyinnal
Julia Gross reméli, a magyar miniszterelnök a béke hangsúlyozását úgy értette, hogy felszólította az orosz elnököt, fejezze be a háborút.
Julia Gross reméli, a magyar miniszterelnök a béke hangsúlyozását úgy értette, hogy felszólította az orosz elnököt, fejezze be a háborút.
Az orosz elnök szerint ugyan gyakran különböző platformon állnak a magyar miniszterelnökkel, de ettől még tudnak megoldást keresni a problémákra.
Rendkívüli videokonferenciát tartottak az uniós állam- és kormányfők, az első alkalommal azt követően, hogy kitört a fegyveres konfliktus Izrael és a Hamász között. A másfél-két órás megbeszélés célja az volt, hogy az uniós vezetők megtalálják a közös hangot és a közös üzenetet a közel-keleti eseményekkel kapcsolatban.
A magyar miniszterelnök szerint a mostani találkozójuk az eddigi 13-ból a legnehezebb.
Vírus, durcás kisgyerek, elmentek otthonról – az utóbbi években személyes sértegetésektől sem volt mentes Donald Tusk és Orbán Viktor kapcsolata. Pedig ez nem volt mindig így: a jelenlegi magyar és a valószínűleg jövőbeli lengyel miniszterelnököt sokáig nemcsak szakmai, hanem személyes jó barátság is összekötötte. Csak aztán történt néhány apróság, amit röviden úgy lehetne összefoglalni: jogállamiság leépítése, oroszbarátság és ukrajnai háború.
Orbán Viktor továbbra is Pekingre és Moszkvára fogad, de elfordulhat, hogy ráfizet. Az EU-s vezetők közül csak a magyar kormányfő ünnepli a kínai fővárosban az Övezet és Út kezdeményezés 10. évfordulóját. Ez alkalmat teremtett arra is, hogy az ukrajnai háború kitörése óta először találkozzon az orosz elnökkel, amivel szintén kilóg az uniós sorból. Orbán Viktor igyekszik őrizni a barátságot a két keleti nagyhatalommal, de könnyen alakulhat úgy a világpolitikai helyzet, amikor ez a viszony megváltozik.
És szerinte ugyanazt tudja, mint a 350 ezer forintos okosórák.
Az amerikai nagykövet szerint a magyar miniszterelnököt nem érdekli, hogy Putyin ukrán civilekre támad, őt csak az üzleti előnyök megszerzése vezérli.
A főpolgármester a budapesti rendőrfőkapitánnyal egyeztetett az aktuális rendészeti ügyekről.
Trump az iowai Clive-ban, hétfőn tartott kampánybeszédében a migrációt tette meg fő témának és kijelentette, hogy megválasztása esetén újra bevezetné a muszlim migránsok bevándorlását megakadályozó rendeletét.
A magyar miniszterelnök szerint a „katonai művelet” és a vele járó nyugati szankciók az okai annak, hogy kedden olyan „összetett körülmények között" találkozott az orosz elnökkel, ahogyan korábban még nem.
A téma a hivatalos közlés szerint a magyar-orosz együttműködés volt a gáz- és olajszállítások, valamint a nukleáris energia területén.
A világlapok többsége szerint a populizmusra mért jelentős csapás, hogy bár a PiS szerezte a legtöbb mandátumot, ám várhatóan a lengyel ellenzéki koalíció alakíthat kormányt. Azonban a helyzet, ahogy írják, korántsem rózsaszín. Az illiberális reformok felszámolása teljesen járatlan útnak látszik, írja a Neue Zürcher Zeitung, míg a Die Welt szerint „kolosszális feladatot jelent", hogy „helyrehozzák a PiS által okozott politikai károkat". A Süddeutsche Zeitung szerzője szerint „a PiS túltolta a biciklit", míg a Bloomberg szemleírója azt írja, „a polgárok nem kértek a megosztó kultúrharcból". Több helyen előkerül Orbán Viktor, mint a lengyelországi választás egyik vesztese, és idézik a Szolidaritás legendáját, a volt elnököt, Lech Walesát is, aki szerint „Jaroslaw Kaczynski bizonyosan forral valamit". Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A miniszterelnök márciusban lépett be a bizottságba, de most a kormány magyarázat nélkül visszavonta az erről szóló határozatot.
Jászai Gellért a kormányváltás után Simicska Lajoshoz fordult egy ügyben, de a miniszterelnökkel akkor még szövetséges háttérember azzal hajtotta el, hogy „loan-to-value a faszom”.
Trump bukása óta nem mostak be ekkorát a populistáknak, mint most, és ahogy érkeznek a lengyel választási adatok, Orbán Viktor szeme a leglilább: Jaroslaw Kaczynski bukása azt jelentené, hogy nemcsak a visegrádi, de a brüsszeli magyar politikának is lőhetnek, Amerika sem fogja kevésbé kóstolgatni az Orbán-rezsimet, és újra kiderült, nem reménytelen nem fair választáson is megverni az autokráciát. Sok múlik viszont azon, hogy kormányra kerülése esetén mennyire tudja visszabontani Donald Tusk a Magyarország-szagú lengyel rendszert, a két ország közti különbséget pedig épp elég nagyok ahhoz, hogy a magyarországi ellenzék ne tudjon párhuzamokat találni. Minden bizonnyal megint csak a magyar emberek járnak rosszul.
A Kínai Építési Bank elnökével és a kínai miniszterelnökkel is egyetértettek abban, Kína és Magyarország kapcsolata a jövőben is olyan erős és fontos lesz, mint amilyen eddig is volt.
Robert Fico politikai stratégiája sok tekintetben hasonlít Orbán Viktoréra és Jaroslav Kaczynskiéra, ám számos ponton eltér azokétól: a Nyugatot például nem tette meg kedvenc célpontjává, sőt inkább lojális maradt az EU-hoz és a NATO-hoz, Oroszországhoz fűződő viszonya összetettebb Orbánénál, írja Dariusz Kalan az amerikai lapban.
A miniszterelnök Pekingben udvarolt a Kínai Kommunista Pártnak. Kedden és szerdán Orbán részt vesz az Egy övezet, egy út fórum harmadik csúcstalálkozóján is.